Hakkımızda

 

 

 

Merhaba Saygıdeğer Meslektaşlarımız;


Tarihsel olarak geri baktığımızda hayvancılıktan gelmiş olan çoğu ülkenin coğrafik konumuna göre çeşitli hayvanların bağırsaklarını kullanmaktadırlar.


Örneğin, Güney Amerika’da daha çok sığır bağırsağı kullanılırken, Çin ve Avrupa ülkelerinde - domuz bağırsağı, Çin, Moğolistan, Avustralya, İran , Suriye, Türkiye ve diğer Arap Ülkelerinde koyun bağırsağı kullanılmaktadır.


Sucuk v.b. et ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan bağırsakların çeşitleri çok olup aynı amaca hizmet etmektedir. Hacimleriyle sucuk harcına şekil vermekte olup dış etkenlerden de korumaktadırlar. Çeşitli ambalajlarda konulan sucuk harcı bununla kalmayı , reklam amaçlı da olsa sucuk hakkında gereken bilgiyi taşır, bağırsağın rengini, kalibresini ve şeklini gösterir.


İlk zamanlarda sucuk üretiminde daha çok yerel doğal bağırsak kullanılmıştır, fakat zamanla bazı sebeplerden dolayı yerel bağırsak yerine ithal bağırsaklar ve suni bağırsaklar tercih edilmiştir. Bunun sebebi el emeğiyle temizlenen bağırsağın içinde yağ, ot, saman gibi yabancı madde oluşu, gereken teknoloji olmayışı, işçilik pahalığı, işçilerin dikkatsizlik yüzünden meydana gelen bağırsağın verimlilik ve rantabilitenin düşmesi bizim gibi bağırsakçıları yeni arayışlara itmiştir.


Bu sektörden yetişip gelen bizler, müşterilerden duyduğumuz şikayetlerden marketlerdeki raflardan alan son tüketicilerin eleştirilerinden ( işçilerin dikkatsizliği yüzünden temizlenen bağırsakta yağ, ot ve saman kalıntıların bulunması, bağırsak temizliği tamamen el emeği olduğundan dolayı çok zaman alması ve bıçak ile temizlenmesi bağırsağın zedelenmiş olması , verimlik ve rantabiliteyi düşürmesi ) yola çıkarak portatif taşınabilen bağırsak ve göden temizleme – tarama makinesini tasarladık.


Makinelerimiz tamamen bağırsak ve göden işlemek işlerken bağırsağın ve gödenin doğal anatomik yapısına zarar vermiyor, temizleme ve tarama işleminde herhangi kimyasal madde kullanılmıyor, bağırsağın verimliliği artıyor (ot, yağ ve saman gibi atıklardan arınmış oluyor), temizleme işleminde zaman kazanmış oluyorsunuz.


Makineleri yaklaşık 5 senedir Türkiye, Suriye ve Gürcistan bağırsakçılarına satıyoruz, makinelerin yedek parçalarına 2 senelik garanti veriyoruz . Kendi deneyimlerimize dayanarak ve tam teşkilatlı elemanlar yetiştirerek şirketimiz büyümesini ve piyasada yer edinmesini dinamik şekilde sağladık. Son günlerde şirketimiz bir adım daha ileri taşımak umuduyla faaliyetlerimiz genişlettik ve uzun süreli çalışmak istediğimiz güvenilir müşterilere ihtiyacımız vardır.


Bağırsak temizleme makinası, ince bağırsak temizleme makinası, işkembe yıkama makinası, göden Temizleme Makinası, kırkbayır temizleme makinası, kokoreç doğrama makinası, bağırsak Silindir Makinası, dana tırnağı sökme makinası, bağırsak tarama makinası